SEPTUM DEVİASYONU

Burun Eğriliği

Deviasyon yani burn eğriliğ toplumun oldukça büyük bir kısmını etkileyen ve genellikle pek hastalar tarafından pek farkına varılamayan ciddi bir sağlık problemidir. Hastalar ağızkuruluğu, uyku problemleri, horlama, sabahları yorgun kalkma , öksürük, ağız kokusu ve halsizlik gibi müphem şikayetleri olduğu için deviasyon olduğunu ve nefes alamadıkları için bu tür şikayetleri olduğunu farkedemeyebilir. Çoğunluğu muayene esnesında tanı konur.

Tanı konulduktan sonra tek tedavisi ameliyattır. Medikal tedavisi yoktur. Hastanın burnunun yapısına göre sadece kemik eğriliği yani deviasyon düzeltilebildiği gibi eğer eşllik eden şekil buzukluğu ve deformasyon varsa aynı seansta bununda düzeltilmesi gerekebilir.
Ameliyat genel veaya lokal anestezi altında yapılır. Ben genel anesteziyi daha çok tercih ediyorum. Ameliyat sadece deviasyona yönelik olacaksa kesiler içeriden yapılmakta ve dışarıda ameliyata dair bir iz bulunmamaktadır. Ameliyat süresi yaklaşık 20 dk dır. Operasyon sonrasında hastaya tampon uygulaması yapmıyorum. Bunun için Hastanın burun içine eriyebilen iplerle dikiş atıyorum. Hasta aynı gün taburcu olabilir. ve isterse ertesi gün işbaşı yaparak normal hayatına dönebilir.
Ameliyatın 1. haftasında kontrol yapıldıktan sonra hastanın tedavisi tamamlanmış olur.

Tamponsuz burun ameliyatlarıAntalya kulak burun boğaz doktorları, Antalya Kbb

Bu sitede yer alan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlı olup tüm kişilere uygunluğu hekim kontrolü gerektirir. Sitemizdeki doktor uygulamaları sadece poliklinik ve tıp merkezlerimizde yapılmaktadır. T: +90 533 547 28 88